Mesaj gönder
Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Cecilia

Telefon numarası : +86 18922170847

Naber : +8618922170847

Free call

IGBT Snubber Kapasitör nedir?

December 30, 2020

son şirket davası hakkında IGBT Snubber Kapasitör nedir?

IGBT Snubber Kapasitör nedir?

 

Bir snubber kapasitör, elektrik kablolarının parazitik endüktansını azaltmak amacıyla büyük akım anahtarlama düğümüne bağlanan bir kapasitördür.Parazitik endüktans, kapatma sırasında (akım bloke edildiğinde) büyük dalgalanmalara neden olur ve bu tür dalgalanmalar bileşen oranlarını aşarsa, en kötü durumda sonuç olarak arızalanma endişeleri vardır.

 

Kapasitörler, hayati öneme sahip geçiş (veya tutma) enerjisi sağlayabilir veya güç dönüştürme devrelerindeki dalgalanma ve gürültüyü azaltabilir.Doğru türün seçilmesi, bir sistemin genel boyutunu, maliyetini ve performansını derinden etkileyebilir.

 

Özetle IGBT.IGBT ayrıca üç terminalli (geçit, toplayıcı ve yayıcı) tam kontrollü bir anahtardır.Geçidi / kontrol sinyali kapı ve yayıcı arasında gerçekleşir ve anahtar terminalleri tahliye ve yayıcıdır.

 

IGBT, MOSFET'te bulunan basit geçit sürücü özelliklerini, iki kutuplu bir transistörün yüksek akım ve düşük doygunluk voltajı özelliği ile birleştirir.Bunu, kontrol girişi için izole bir geçit alanı etkili transistör ve anahtar olarak bir çift kutuplu güç transistörü kullanarak yapar.

 

IGBT, hızlı bir şekilde açılıp kapanacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır.Aslında, darbe tekrarlama frekansı aslında ultrasonik aralığa giriyor.Bu benzersiz özellik, IGBT'lerin genellikle darbeli genişlik modülasyonu ve alçak geçiren filtrelerle karmaşık dalga biçimlerini sentezlemek için amplifikatörlerle birlikte kullanılmasının nedenidir.Parçacık ve plazma fiziği gibi alanlarda büyük güç darbeleri üretmek için de kullanılırlar ve elektrikli arabalar, trenler, değişken hızlı buzdolapları, klimalar ve daha fazlası gibi modern cihazlarda rol oynamışlardır.

 

Huayu, zorlu çalışma koşullarında uzun ömür gerektiren, özel olarak tasarlanmış IGBT uygulamaları olan C3 serisi dahil olmak üzere çeşitli film kapasitörlerine sahiptir.Özel tasarımlar da mevcuttur.

  son şirket davası hakkında IGBT Snubber Kapasitör nedir?  0son şirket davası hakkında IGBT Snubber Kapasitör nedir?  1son şirket davası hakkında IGBT Snubber Kapasitör nedir?  2

Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi için lütfen https://www.gdhy.com web sitemizi ziyaret edin.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

hy010@gdhy.com
+8618922170847
gdhy18922170847
+86 18922170847
+86 18922170847